Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день рідної мови

Поділитися новиною:

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.

      Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

      Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

       Саме до цього дня в Петропавлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся конкурс читців серед учнів 1-9 класів.Учні декламували вірші про мову, доводячи всім присутнім важливість існування рідної мови.

    Журі конкурсу у складі директора Петропавлівської ЗОШ І-ІІІступенів Жадановський С.М.,  заступник директора з навчально-виховної роботи Фоменко А.М. та бібліотенкаря Будинку культури с. Петропавлівка Ляшенко Г.В. визначило переможцями таких учасників:

 І місце - Прокопенко  Тетяна (2 клас), Базака Альона (9 клас); 

ІІ місце - Лебединський Матвій (3 клас), Шарка Анастасія (6 клас);

ІІІ місце - Реуцька Вікторія(4 клас), Ситник Поліна(4 клас), Діміденко Даніїл (5 клас), Москаленко Марія(7 клас), Фоменко Анна (7 клас), Чабанна Єлизавета (9 клас). 

    Ще Вольтер зазначив, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя. Тому нам необхідно знати, берегти і примножувати рідну мову - бо це обов'язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

 

Альбом: Міжнародний день рідної мови Альбом: Міжнародний день рідної мови Альбом: Міжнародний день рідної мови Альбом: Міжнародний день рідної мови Альбом: Міжнародний день рідної мови
Web-адреса: petropavlivka-zosh.kupyansk.info/news/id/12525 | Переглядів: 67Дата публікації: 15:35 21.02.2018
Директор школи

Жадановський Сергій Миколайович

Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для випускників
Фестиваль "добрих практик" освітян Харківщини "Майстри педагогічної справи презентують"
Банери

 

Пошук
Версія для слабо- зорих